Головна Безпека життєдіяльності Мій профільРеєстрація ВихідВхід

«  Серпень 2018  »

Обмороження. Перша допомога обмороженому.

Якщо ти одягнений не по сезону, а погода холодна, волога та вітряна, може з'явитися обмороження. Виникає воно не лише при мінусовій температурі, а й при температурі + 3 ... +7оС. Можна обморозитись, якщо:
— тісне і мокре взуття;
— мокрий одяг;
— тривала нерухомість на холодному повітрі, в снігу, під холодним дощем;
— під час хвороби та втрати крові.

Частіше страждають пальці рук і ніг, вуха та ніс.
При обмороженні спочатку відчувається холод, поколювання, печіння, потім оніміння. З'являється біла пляма, що спочатку синіє, а далі чорніє. Тоді потерпілий вже не відчуває болю.
Якраз втрата чутливості і веде до того, що людина не помічає небезпечної дії низької температури. А в тканинах тим часом відбувається омертвіння.
З'являється слабкість, сонливість, а інколи і втрата свідомості.
Існує 4 ступеня враження. Перший — найлегший, четвертий — найважчий, коли шкіра чорніє.
На відміну від опіків, навіть при найлегшому ступені обмороження необхідно звертатися до лікаря.

Перша допомога обмороженому.

— Найкраще обморожену частину тіла занурити у воду кімнатної температури, а за півгодини довести температуру до 40 °С.
— Після прийому ванни ушкоджену ділянку шкіри обережно висушити і прикрити чистою пов'язкою.
— Якщо на шкірі немає пухирів і омертвіння, обморожені ділянки протирають спиртом, одеколоном і злегка розтирають до почервоніння.
— Добре зігріває теплий чай, кофе, молоко.
— Категорично забороняється розтирати пошкоджене місце снігом, змащувати жиром і мазями. Це лише збільшить ступінь пошкодження тканин.

Пам'ятай!

Якщо ти знаходишся на сильному морозі, особливо в вітряну погоду:
— періодично перевіряй чутливість відкритих ділянок обличчя:
— прикрий всі відкриті ділянки шкіри.

Акція "16 днів проти насилля"

ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ І ЦИМ ВИ ЗРОБИТЕ ПЕРШИЙ КРОК ДО ЗАХИСТУ ІНШИХ!

Пам’ятка учням

1.    Пам’ятайте,  що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя.

Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.

2.       У сім’ї  ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3.       Пам’ятайте необхідні правила  безпеки: зокрема, не варто тут же кидатися на допомогу,  коли тато б’є маму, особливо коли він -  з небезпечними предметами в руках; ваше завдання – якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі – на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4.       Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують ваше гідність.

5.       Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.

6.       Не вірте у погрози з боку кривдників.

7.       Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку.  Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8.       Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.

9.       Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права  принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. В Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками. Та інші види покарань які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».

10.    Навчаться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що  принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.