«  Листопад 2013  »

Головна » 2013 » Листопад » 20 » 9 листопада - День української писемності та мови
9 листопада - День української писемності та мови

9 листопада в нашій країні святкується День української писемності та мови.

Саме з цієї нагоди в НВК була проведена Тематична лінійка, підготовлена учнями 9 класу. Дев`ятикласники в своїх розповідях перед присутніми пригадали історію виникнення писемності в Україні, появу першого алфавіту, згадали перших засновників азбуки та незабутнього Нестора Літописця. Не забули також і назвати ім`я Ярослава Мудрого, який створив перший збірник законів Київської Русі та зібрав безцінну бібліотеку. Гордо звучали з уст школярок і назви відомих літературних пам`яток: «Повість минулих літ», «Київський літопис», «Велесова книга», а також незабутні імена Г.Сковороди, Т.Шевченка, І.Котляревського, І.Франка, Л.Українки.

Шлях розвитку нашої мови – це тернистий шлях боротьби, бо від часів царизму українська мова витримала 48 заборон. Але рідна мова – вистояла! Тепер вона – державна мова, а Україна святкує сьогодні своє відродження. Наприкінці лінійки ведучі побажали всім ніколи не забувати про безцінний скарб, джерело вікової мудрості, про вірних помічників – про книгу та рідну мову.

В цей же день о 13.30 десять учнів старших класів взяли участь у написанні радіодиктанту рідною мовою, який в цьому році проходив під гаслом «Творити вічне разом – просто!»

А 12 листопада традиційно стартував Міжнародний конкурс знавців української мови імені П.Яцика.   Учні 3-11 класів змагались за звання найкращого знавця української мови. Тож переможцям шкільного етапу бажаємо подальших перемог.

Переглядів: 303 | Додав: preobr-nvk | Рейтинг: 5.0/1